Lublin Skanowanie zdjęć slajdów negatywów

Skanowanie jest to zamiana obrazu, zdjęć i tekstu, na postać cyfrową. Można tego dokonać za pomocą różnego rodzaju skanerów, które mamy w swojej ofercie.

Skanery optyczne stosuje się w celu przygotowania do obróbki graficznej obrazu, rozpoznawania pisma, oraz w innych dziedzinach życia.

Dostępne u nas skanery specjalistyczne wraz z ich zastosowaniem:

NIKON 8000 ED: filmy od 35 mm od 6x9 cm, rozdzielczość optyczna 4000 DPI - 4,2 D

EPSON: skanowanie zdjęć, reprodukcji i tekstu w rozdzielczości do 4800 DPI.

KAISER/PPAKTICA
: skanowanie przedmiotów przestrzennych z optyką Nikon
(aparat skanuje w rozdzielczości do 3600x4600 pix).

Pakon F235C to szybki 14-to bitowy skaner do negatywów 35 mm (pozytyw, negatyw, czarno-białe), APS, o bardzo wysokiej jakości. Skaner automatycznie czyta kod DX z filmów 35 mm. Szczoteczki antystatyczne usuwają kurz ze skanowanego filmu. Zastosowana technologia Digital ICE usuwa ziarno bez straty na jakości.

Oprogramowanie

SilverFast® firmy LaserSoft® z opcją Negafix®, moduł kalibracyjny IT-8 do slajdów i negatywów SilverFast® w wersji HDR, NIKON Skan do negatywów
SilverFast® jest przeznaczony do konkretnego skanera, a określona wersja działa tylko z jednym modelem. Różnica, jaka zachodzi między używaniem tego programu a jego standardowego odpowiednika, polega na znacznie większej możliwości dokonania zmian w ustawieniach parametrów obrazu. Dotyczy to głównie korekcji barw. SilverFast® prezentuje pod tym względem możliwości wykraczające nawet poza te, jakie daje większość programów do obróbki zdjęć. Zastosowano bardzo rozbudowany system pozwalający dokonywać zmian składu barw (zarówno numerycznie, jak i na specjalnej palecie). Możliwe jest dokonanie zmian w barwach, nie tylko na całym obszarze skanu, ale także w wybranym jego fragmencie.

Wartą podkreślenia cechą najnowszej wersji programu SilverFast® jest wykonywanie (przy współpracy z naszymi skanerami) tzw. multisamplingu/oversamplingu, czyli wielokrotnego skanowania tego samego obrazu w celu uzyskania lepszego efektu. Istnieje dzięki temu możliwość uzyskania wierniejszego i bardziej czystego skanu. Oversampling - wielokrotne skanowanie poprawia reprodukcję szczegółów w cieniach.
Różnicę widać w możliwości odczytania przez skaner szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych miejscach zdjęcia. Oversampling ponadto, obniża poziom powstałych szumów praktycznie do zera.

Dodatkowe usługi

Posiadamy w ofercie możliwość dokonywania:
Wybiórczej korekty kolorów
Wyostrzania skanu
Zarządzania kolorem
Skanowania negatywów, slajdów, filmów czarno-białych
Skanowania zdjęć i dokumentów

Optymalizacja skanu w programie SilverFast® daje lepsze efekty, niż skan bez optymalizacji i następnie późniejsza korekta w programie graficznym. SilverFast® dysponuje pełną gamą narzędzi specjalistycznych, których nie posiada chyba żaden z programów służących do cyfrowej obróbki skanowanych zdjęć.
Przy skanowaniu negatywów oprogramowaniem SilverFast® używamy unikalnej opcji Negafix®, gdzie zapisanych jest 120 profili różnych negatywów, umożliwiających ich poprawne zeskanowanie.

Zapewniamy możliwość pracy razem z operatorem skanera.

Fotografia

Fotografia ślubna i weselna, potografia portretowa i dzieci, fotografia reportażowa, fotografia reklamowa, fotografia reportażowa.

Skanowanie

Skanowanie dokumentów, skanowanie filmów, zdjęć, reprodukcji i tekstu w rozdzielczości do 4800 DP. Skanowanie przedmiotów przestrzennych.

Druk i poligrafia

Doskonałej jakości druk cyfrowy niskonakładowy. W większym nakładzie możemy wydrukować plakaty, ulotki, foldery, wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

Szybki kontakt
Studio Fotograficzne "Art Foto" Robert Bogudziński
20-023 Lublin, ul. Chopina 28
tel: 601 27 14 74
2006 - 2009 © Art Foto | Home | Galeria | Szkolenia | Usługi | Mapa serwisu | Kontakt | Admin

zamknij

zamów wydruki